Ogólne
· Strona główna
· Forum
· Download
· Kontakt


Test szybkości łącza
· Test przez www
· Test pobierania danych

Neostrada
· Dial-up Neostrada
· Hasło Neostrada
· Sterowniki Neostrada

Rozrywka komputerowa
· Filmy
· Muzyka - Winamp

Bezpieczeństwo w sieci
· Antywiurs
· Firewall
· Antyspyware
· Higiena użytkowania
· Testy zabezpieczeń

Usługi internetowe
· Przeglądarki internetowe
· Poczta e-mail
       · Thunderbird
· Ściąganie plików-Getright

Poza techniką
· Mały Książę - mp3

Elektroniczny listonosz - poczta elektroniczna

Poczta elektroniczna to jedna z pierwszych usług działających w Sieci. Generalnie, jako pomysł przesyłania wiadomości drogą elektroniczną nie zmieniła się od wielu lat. Zaszły jednak pewne zmiany natury ewolucyjnej. Wiadomości e-mail mogę być bezpiecznym środkiem komunikacji, dzięki rozwojowi technologicznemu możemy dziś do wysyłanej wiadomości dołączyć piosenkę w formacie mp3, czy np. wiele zdjęć wysokiej jakości. Pewne dinozaury mogłyby się nieco obruszyć po stwierdzeniu zawartych w poprzednim zdaniu, wszak do przesyłania dużej ilości danych wymyślono protokół FTP, który na pewno zrobiłby to szybciej. Oczywiście w pewnych zastosowaniach poczta znacznie ustępuje innym usługom internetowym, ale jeśli standardem są skrzynki o pojemności 1GB, połączenie do internetu przez zwykły modem jest coraz rzadsze, nie ma co się licytować.
Zdaję sobie sprawę, że bardzo wiele osób korzysta z poczty elektronicznej przez stronę internetową - wystarczy się zalogować i ma się dostęp do otrzymanych wiadomości, możliwość wysyłania nowych. Rozwiązanie takie wydaje się w miare wygodne jeśli nie otrzymujemy zbyt wiele listów elektronicznych, od pewnego momentu staje się to powolne i uciążliwe, ma jednak duży plus - ze swojej skrzynki możemy skorzystać na dowolnym komputerze podłączonym do internetu bez instalowania jakichkolwiek programów.
Instalując dobry rogram pocztowy mamy znacznie więcej możliwości, zwykłe wysyłanie, czy odbieranie wiadomości trwa znacznie krócej.
Róznież osoby liczące czas połączenia z internetem w związku z kosztami powinny używać programów pocztowych; można wtedy nawiązać połączenie na chwilę, w celu odebrania wielu wiadomości i wysłania tych, które można napisać nie będąc podłączonym do Sieci.

Niestety poczta elektroniczna jest środkiem komunikacji, w którym szczególnie dobrze czują się wirusy komputerowe, dlatego używając tego medium zalecane jest zainstalowanie programu antywirusowego i baaaardzo ostrożne podchodzenie do załączników wiadomości od nieznanych nadawców (jeśli znajomy nadawca przesyłki będzie miał zainfekowany komputer bardzo możliwe, że podeśle nam zainfekowaną pocztę)

Polecam strony:      Gedeon - komiks artystyczny
Inne linki: Remonty Lublin

Design kadames