Ogólne
· Strona główna
· Forum
· Download
· Kontakt


Test szybkości łącza
· Test przez www
· Test pobierania danych

Neostrada
· Dial-up Neostrada
· Hasło Neostrada
· Sterowniki Neostrada

Rozrywka komputerowa
· Filmy
· Muzyka - Winamp

Bezpieczeństwo w sieci
· Antywiurs
· Firewall
· Antyspyware
· Higiena użytkowania
· Testy zabezpieczeń

Usługi internetowe
· Przeglądarki internetowe
       · Firefox
· Poczta e-mail
· Ściąganie plików-Getright

Poza techniką
· Mały Książę - mp3

Dlaczego warto przesiąść się z osobowego na ekspres czyli kilka słów o przeglądarkach

Każdy posiadacz Windowsa jest wyposażony w przeglądarkę internetową producenta tego systemu. Z jednej strony jest to wygodne; nie potrzebujemy instalować dodatkowych programów i możemy oglądać strony internetowe. Ale z drugiej? Czy to, co jest łatwe jest najlepsze?
Wg badań około 80% polskich internautów korzysta z przeglądarki Internet Explorer (źródło wwww.ranking.pl). Podobnie jest na świecie. Przeglądarka ta nie jest zbyt bezpieczna, a popularność nie jest jedynym czynnikiem na to wpływającym.
Producenci innych programów, aby zdobyć popularność dla swoich produktów dokładają wiele starań nad ulepszaniem ich. Dwie najczęściej używane przeglądarki poza Internet Explorer to Mozilla Firefox i Opera. To, co odróżnia te ostatnie od Explorera to przede wszystkim wygoda obsługi, znacznie większe możliwości, szybkość działania i bezpieczeństwo. Możnaby powiedzieć, że kiedy raz się spróbuje którejkolwiek z dwóch wymienionych nie będzie się chciało powracać do Explorera :-).

Firefox jest produktem zupełnie darmowym - pracują nad nią wolontariusze programiści przede wszystkim dla satysfakcji, nie dla pieniędzy. Operę można zainstalować i używać za darmo pod warunkiem, że w samej przeglądarce będą pojawiać się dodatkowe reklamy, co z racji konstrukcji programu jest znikomo uciążliwe.

Zatem zapraszam do pobrania i zainstalowania jednej lub obu dodatkowych przeglądarek, w tym przypadku ciekawość może doprowadzić tylko do lepszego, przyjemniejszego i bezpieczniejszego korzystania z internetu :-)
Polecam strony:      Gedeon - komiks artystyczny
Inne linki: Remonty Lublin

Design kadames