Ogólne
· Strona główna
· Forum
· Download
· Kontakt


Test szybkości łącza
· Test przez www
· Test pobierania danych

Neostrada
· Dial-up Neostrada
· Hasło Neostrada
· Sterowniki Neostrada

Rozrywka komputerowa
· Filmy
· Muzyka - Winamp

Bezpieczeństwo w sieci
· Antywiurs
· Firewall
· Antyspyware
· Higiena użytkowania
· Testy zabezpieczeń

Usługi internetowe
· Przeglądarki internetowe
· Poczta e-mail
· Ściąganie plików-Getright

Poza techniką
· Mały Książę - mp3

Test szybkości łącza przez pobieranie pliku z szybkiego serwera (GTS)

Dostawcy internetu zazwyczaj określają maksymalną przepustowość łącza jest to tzw. EIR (Excess Information Rate). Nie oznacza to wcale, że będziemy mogli pobierać dane z internetu tak określoną prędkością. Tak jest w większości tanich (chociaż kto się zgodzi, że w Polsce internet jest tani?) dostępów do internetu (Neostrada, Chello, InternetDSL...).
Za gwarantowaną minimalną szybkość - CIR (Committed Information Rate) przyjdzie nam zazwyczaj słono zapłacić - poglądowo rzecz ujmując można powiedzieć, że łącza z CIR są o rząd wielkości droższe od łącz EIR.

Klikając na poniższy link uruchomisz stronę, na której będzie można uruchomić pobieranie plików, pobierając plik należy zwrocić uwagę na szybkość. Na początku pobierania prędkość przez krótki czas może być zawyżona, dlatego po rozpocząciu dobrze jest odczekać około 30 sekund.
Ten rodzaj testowania łaczą daje lepsze wyniki jeżeli chodzi o dokładność, aniżeli zwykły test www.
Należy jednak pamiętać, że:
  • Zanim rozpoczniesz test wyłącz wszystkie inne programy mogące wysyłać lub odbierać dane
  • Jeśli Twoje łącze jest szybkie - np. 2048kb/s i więcej wynik będzie dość mało prawdopodobny, poniewąż większy będzie udział czynników, które nie zależą od szybkość Twojego połączenia (obciążenia serwera, łącz szkieletowych, etc.)


Po kliknięciu na poniższy link otworzy się strona, na której trzeba kliknąć na plik (np. 50Mb), wybrać opcję "zapisz" - lokalizacja na komputerze nie ma znaczenia. Jeśli plik będzie pobierany, odczekaj około 30s i obserwuj szybkość - będzie to prędkość Twojego łącza. Po minucie testu można np. anulować pobieranie.
UWAGA: dostawcy internetu najczęściej podają prędkość połączenia w jednostkach bit/sekundę, w przeglądarce pobieranie najczęściej jest widoczne w jednostkach bajt/sekundę. Należy pamietać, że 1 bajt = 8 bitów (1B=8b), także łącze 512kb/s (kilobitów na sekundę), to równowartość 64kB/s (kilobajtów na sekundę)

Wejdż na stronę - gts.pl


Polecam strony:      Gedeon - komiks artystyczny
Inne linki: Remonty Lublin

Design kadames